Militanten van de Islamitische Staat van Irak en Syrië [ISIS] hebben in een verklaring beloofd de Kaaba te zullen vernietigen, nadat ze Saudi Arabië hebben veroverd. Volgens vertegenwoordigers van de ISIS zal de Kaaba vernietigd moeten worden.
Verschillende bronnen binnen de Turkse en Engelstalige media [LINK, LINK, LINK, LINK, LINK] hebben bericht over de intentie van ISIS om de stad Arar in Saudi Arabië te veroveren en hun operaties van daaruit te lanceren.
ISIS lid Abu Turab Al Mugaddasi zou verklaard hebben dat ze de Kaaba in Mekka zullen vernietigen: “Insallah, zullen we hen vermoorden die stenen vereren in Mekka en de Kaaba vernietigen. Mensen gaan naar Mekka om de stenen aan te raken, niet voor Allah”.